Podpowiadamy, jakie słupki parkingowe warto wybrać

Parkowanie to manewr, który zazwyczaj wzbudza najwięcej emocji wśród kierowców i nie tylko. Niestety, wiele osób nie potrafi poprawnie parkować, a co więcej, robi to w niedozwolonym miejscu. Aby przynajmniej częściowo uniknąć takich problemów, warto zainwestować w słupki parkingowe. Które wybrać i dlaczego? Wyjaśniamy!

Czym kierować się przy wyborze słupków parkingowych?

Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, przy wyborze słupków parkingowych? Duże znaczenie ma przede wszystkim materiał, z którego zostały wykonane. Powinien on być solidny, odporny na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Oprócz tego istotny jest też montaż słupków. Przed zakupem upewnij się, że będzie można umieścić je w podłożu na stałe i nie staną się łatwym łupem dla złodziei. Oczywiście znaczenie ma także typ i konstrukcja słupka. Tu wszystko zależy głównie od tego, gdzie ma się on znajdować i jaką funkcję pełnić.

Słupki parkingowe z betonu

Zastanawiasz się, jakie słupki betonowe najlepiej sprawdzą się na danym terenie? Tak naprawdę niemal w każdym przypadku dobrym rozwiązaniem będą słupki z betonu. Można je przytwierdzić do podłoża na stałe i mieć pewność, że nikt ich nie przesunie. Poza tym takie słupki ciężko jest uszkodzić. Jeśli chcesz zapobiec wjeżdżaniu pojazdów poza wytyczone miejsca, słupki parkingowe betonowe to najlepsza opcja. Są one nie tylko trwałe, ale też odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. W przypadku otwartego terenu jest to niezwykle ważne. Ulewne opady, silne wiatry, gwałtowne burze, zmiany temperatur – to wszystko mogłoby niszczyć słupki wykonane z innych materiałów. Co ważne, mogą one mieć różne kształty i wysokość. Poza tym z łatwością pomalujesz je na dowolny kolor, ponumerujesz itp. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Jakie jeszcze zalety mają betonowe słupki?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto zdecydować się właśnie na betonowe słupki? Otóż jest to rozwiązanie, które posłuży w danym miejscu przez wiele lat. Nie musisz obawiać się, że pękną, ukruszą się, zostaną zarysowane. Poza tym nie padną łupem złodziei. Jeśli jest taka konieczność, możesz połączyć je łańcuchami, aby mieć dodatkowe zabezpieczenie i pewność, że nie zmieści się pomiędzy nimi nawet motor. Istotny jest również fakt, że betonowe słupki są dobrze widoczne. Jeśli pomalujesz je na intensywny kolor, na pewno każdy je zauważy.

Co ważne, słupki parkingowe z betonu to rozwiązanie, które zapewni kierowcom wysokie bezpieczeństwo. W razie wypadku beton doskonale chłonie impet uderzeniowy, dzięki czemu zmniejsza ryzyko poważnych skutków takiego zdarzenia. Co więcej, nie da się go staranować, więc ochroni przechodniów, teren zielony czy też inne pojazdy.

Metalowe słupki parkingowe

Oczywiście betonowe słupki parkingowe nie są jedynym słusznym rozwiązaniem. W wielu miejscach spotkać można również słupki wykonane z metalu. Prezentują się one bardzo estetycznie, a w razie potrzeby łatwo się je czyści. Poza tym bez problemu połączysz je ze sobą za pomocą łańcuchów, jeśli będzie tego wymagała specyfika danego terenu. Jeśli zamontujesz w podłożu element kotwiący, możesz mieć pewność, że słupki będą stabilne i nikt ich nie zdemontuje. Jest to bardzo ważne, ponieważ w wielu miastach metalowe elementy są kradzione i zabierane na złomowiska.

W przypadku metalowych słupków bardzo ważne jest to, aby wybierać wysokiej jakości produkty, odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Słupki parkingowe dostępne w ofercie naszego sklepu są przystosowane nawet do ekstremalnej pogody. Możesz mieć pewność, że będą spełniały swoją funkcję przez wiele lat. Z powodzeniem można postawić je nie tylko na parkingach, ale również w parkach czy na chodnikach, aby oddzielić je od drogi.

Jak widać, warto dobrze przemyśleć wybór słupków parkingowych. Najlepszym rozwiązaniem są te wykonane z betonu lub metalu. Jeśli weźmiesz pod uwagę nasze wskazówki, na pewno podejmiesz właściwą decyzję, a słupki posłużą Ci naprawdę długo.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl