3 porady na dobre zagospodarowanie parku

Każdy park ma swoją unikatową lokalizację czy wyjątkową historię. Jego zagospodarowanie zależy jednak przede wszystkim od decyzji osób, które w danym momencie zarządzają zieloną przestrzenią. Zdefiniowanie jej roli, troska o przyrodę, ale i wybór małej architektury – to podstawowe zadania, które należy spełnić, aby park cieszył się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców czy turystów.

czytaj całość »
Słynne parki miejskie #3 - Łazienki Królewskie w Warszawie

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie w Warszawie to jeden z najbardziej znanych parków miejskich w Polsce i prawdziwa wizytówka stolicy. Zabytkowe obiekty, zadbana roślinność i przemyślany dobór małej architektury czynią z tego miejsca ważną atrakcją turystyczną, która daje wytchnienie także mieszkańcom stolicy.

czytaj całość »
Betonowe ozdoby do ogrodu i ich ponadczasowy charakter

Aranżacja przydomowego, firmowego czy restauracyjnego ogrodu zawsze stanowi poważne wyzwanie, choć sporym ułatwieniem jest dostępność różnorodnych ozdób elementów małej architektury. W tym wpisie pochylamy się nad jednym z ciekawszych punktów naszej oferty, za jaki uważamy ozdoby i rzeźby z wysokojakościowego betonu.

czytaj całość »
Slynne parki miejskie #2 Central Park w Nowym Jorku

Chociaż Nowy Jork kojarzy się przede wszystkim z setkami drapaczy chmur dominujących nad krajobrazem Manhattanu, jego wizytówką jest Central Park, czyli jeden z najsłynniejszych, a wręcz kultowych parków miejskich. Jego wyjątkowość kryje się nie tylko w lokalizacji i walorach przyrodniczych, ale również przemyślanym doborze elementów małej architektury.

czytaj całość »
Co warto wiedzieć o sklepie ArchitekturaParkowa

Na tym blogu regularnie opisujemy świat małej architektury parkowej. Jak wiesz, nasza firma specjalizuje się w sprzedaży wyselekcjonowanych produktów, które zmieniają oblicza parków, ogrodów, skwerów i innych miejsc w przestrzeni publicznej. Najwyższy czas dokonać krótkiej autoprezentacji, dzięki której dowiesz się, dlaczego warto wybrać nas jako dostawców ławek, słupków, koszy i innych elementów.

czytaj całość »
Słynne parki miejskie #1 - Hyde Park w Londynie

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy cykl poświęcony parkom miejskim, które z różnych względów uważamy za wyjątkowe i warte odwiedzenia. Część z nich to kultowe zakątki największych aglomeracji świata, inne wciąż nie zostały w pełni odkryte, poznane i docenione przez turystów. W każdym przypadku zwracamy uwagę nie tylko na walory historyczne i przyrodnicze, ale również architektoniczne. W pierwszej kolejności zapraszamy na spacer po londyńskim Hyde Parku.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo w parkach i ogrodach

Projektując przestrzeń użyteczności publicznej na świeżym powietrzu, skupiasz się na estetyce czy funkcjonalności, lecz odpowiedzialność każe pamiętać także o innym aspekcie: bezpieczeństwie. Oferowane w naszym sklepie elementy małej architektury również (pośrednio lub bezpośrednio) wpływają na poziom ochrony osób korzystających z aranżowanych parków, ogrodów i innych miejsc.

czytaj całość »
Grille betonowe do ogrodu, parku i gastronomii

Charakterystyczny aromat unoszący się nad osiedlami czy ogródkami działkowymi świadczy o tym, że rozpoczął się sezon na grilla, a pogoda sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu. Miłośnicy kiełbasek, karkówek czy warzyw nierzadko decydują się inwestować w rozwiązana betonowe. Dowiedz się więcej na temat grilli dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego.

czytaj całość »
Czym kierować się podczas wyboru architektury parkowej?

Na pierwszy rzut oka – ot, zwykła ławka, donica z ładnymi kwiatami, stojak na rowery. Standard? Wciąż nie, dlatego należy docenić wszystkie ciekawie zaaranżowane parki, skwery czy leśne polany. Przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące ze świadomego, przemyślanego wyboru profesjonalnych rozwiązań, które zaliczają się do elementów małej architektury parkowej.

czytaj całość »
Czym kierować się podczas kupowania ławki parkowej?

Alejki, parki, lasy, ogrody – to niejedyne miejsca, które aranżuje się z myślą o wypoczynku i rekreacji. Wybór elementów małej architektury jest kluczowy dla spójności zarówno stylistycznej, jak i funkcjonalnej danej przestrzeni. W tym wpisie przyglądamy się jednemu z podstawowych artykułów naszego sklepu internetowego – ławce parkowej. Czym kierować się podczas jej kupowania?

czytaj całość »
Jak walczyć z problemem śmiecenia?

Jeśli zarządzasz obszarem użyteczności publicznej, zapewne pragniesz utrzymać go w maksymalnym porządku i czystości. Jak walczyć z problemem śmiecenia? Zakazy to nie wszystko. Dowiedz się więcej na temat przemyślanych inwestycji w elementy małej architektury.

czytaj całość »
Atrakcyjna zieleń ozdobą przestrzeni publicznej

Zieleń w przestrzeni miejskiej to nie tylko nobliwe, zabytkowe aleje drzew czy osiedlowe parki. Bardzo dużą rolę w budowaniu przyrodniczego oblicza zarówno małych miejscowości, jak i największych metropolii odgrywają kwietniki. Dowiedz się więcej na temat roślin, które ozdabiają ulice, a także donic, w których mogą być sadzone.

czytaj całość »
Tablice informacyjne – kryteria wyboru

Zarządzasz terenem użytku publicznego? A może Twoja firma posiada spore tereny, z których korzystają klienci? W obu przypadkach sprawdź ofertę naszego sklepu obejmującą nowoczesne i trwałe tablice informacyjne. Dowiedz się, co jest istotne przy ich wybieraniu, a przede wszystkim jakie korzyści wiążą się z ich zakupem.

czytaj całość »
Sprzątanie po psie - architektura parkowa

W ostatnich latach zrealizowano wiele inwestycji, które przywróciły świetność parkom lub stworzyły całkiem nowe, zielone przestrzenie wypoczynkowe. Problem w tym, że na wielu trawnikach straszą nieczystości po psach. Jeżeli marzymy o tym, żeby Polacy masowo korzystali z publicznych terenów zielonych, powinniśmy zrobić jak najwięcej dla rozwiązania tej kłopotliwej sytuacji. Może w tym pomóc odpowiednio dobrana mała architektura.

czytaj całość »
Stoły parkingowe i nie tylko – funkcjonalne ponad wszystko

Im więcej przemyślanych elementów małej architektury, tym przyjaźniejsze dla użytkowników stają się parki, skwery, ogrody czy ulice. Dlatego nie należy ograniczać się wyłącznie do zakupu ławek. Dowiedz się więcej na temat stołów, które niekiedy wręcz zaskakują swoją wielofunkcyjnością i estetyką.

czytaj całość »
Grillowanie w ogródku lub parku

Gdy tylko temperatura zachęca do wyjścia na świeże powietrze, na wielu polskich osiedlach roznosi się charakterystyczna woń podpałki do grilla, a także aromatycznych mięs, które właśnie trafiły na ruszt. Pora omówić szerzej rozwiązania, które pozwalają grillować w ogródku lub parku, zachwycając solidnością, stabilnością oraz niezawodnością.

czytaj całość »
Drzewa nie tylko w lesie

Rola drzew w miejskim ekosystemie wydaje się nie do przecenienia. Można długo wymieniać walory sadzenia i pielęgnowania roślinności zarówno w centrach, jak i na peryferiach miast, jednak najważniejsze, by do wszelkich „zielonych” inwestycji podchodzić z głową. Co ma z tym wspólnego mała architektura? Odpowiedź w poniższym artykule.

czytaj całość »
Czysto, schludnie, nie zawsze i nie wszędzie

Zakazy, nakazy, kampanie społeczne, wychowanie - co można zrobić, aby Polacy przestali śmiecić albo śmiecili nieco mniej? Jednym z aspektów, o które należy zadbać, jest szeroki dostęp do odpowiedniej infrastruktury publicznej. Zdecydowanie warto zainwestować w śmietniki i kosze.

czytaj całość »
Dobry czas dla rowerów

Choć pod tym względem daleko nam do takich nacji jak Holendrzy, Niemcy, Szwedzi czy Duńczycy, często wsiadamy na rower, nie tylko w celach rekreacyjnych. Polacy coraz chętniej używają jednośladów napędzanych siłą mięśni, na przykład dojeżdżając nimi do pracy czy na zakupy. Aby rower stanowił wartościowy środek komunikacji, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura publiczna – w tym specjalne stojaki rozlokowane.

czytaj całość »
Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
mobile: 506506427
biuro@architekturaparkowa.pl
fax (52) 379 94 50
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Promocje
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
884,37 zł 798,27 zł 719,00 zł 649,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
359,16 zł 318,57 zł 292,00 zł 259,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
470,00 zł 404,67 zł 382,11 zł 329,00 zł
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
739,00 zł 678,96 zł 600,81 zł 552,00 zł
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
458,79 zł 399,75 zł 373,00 zł 325,00 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl