Grysy, kamień rzeczny - materiały wykończeniowe małej architektury

Mała architektura parkowa i ogrodowa obejmuje wyroby wykonywane przede wszystkim z drewna, metalu oraz betonu. Ten ostatni jest materiałem trwałym i solidnym, ale jego surowa estetyka wydaje się minusem w trakcie projektowania i aranżacji terenów zielonych. Właśnie dlatego zewnętrzne wyposażenie ozdabia się różnymi rodzajami grysu i kamienia rzecznego. Dowiedz się, co oferuje w tym zakresie Architektura Parkowa.

czytaj całość »
5 zalet zastosowania architektury parkowej w przestrzeni publicznej

Inwestycja w elementy małej architektury, które są montowane i użytkowane w przestrzeni publicznej, jest zazwyczaj argumentowana bliżej niesprecyzowanymi, ogólnymi korzyściami. Warto jednak wyróżnić, co konkretnie zyskuje się dzięki ławkom, pojemnikom na śmieci, tablicom czy innym produktom dostępnym w naszym sklepie internetowym.

czytaj całość »
Ławeczki pomnikowe - mała architektura jako forma upamiętnienia

Ławka parkowa może być drewniana, metalowa lub betonowa (a najczęściej wykonana z kombinacji tych materiałów) i kojarzy się przede wszystkim z funkcją rekreacyjną. Parki i ulice bywają jednak miejscami, w których elementy małej architektury stają się elementem polityki historycznej miasta, gminy czy regionu. Ławeczki pomnikowe to bardzo ciekawy i coraz popularniejszy sposób na upamiętnienie wybitnych, zasłużonych osób.

czytaj całość »
Słynne parki miejskie #4 - Park Zdrojowy Nałęczów

Zabytkowy Park Zdrojowy w Nałęczowie to jedna z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych atrakcji turystycznych województwa lubelskiego. Do naszego zestawienia trafił nie tylko ze względu na swoją historyczną wartość, ale przede wszystkim za sprawą umiejętnego wkomponowania elementów małej architektury. Poznaj park na przestrzeni dziejów i obecnie, odkrywając, jak ważną rolę pełni w nim praktyczne wyposażenie.

czytaj całość »
3 porady na dobre zagospodarowanie parku

Każdy park ma swoją unikatową lokalizację czy wyjątkową historię. Jego zagospodarowanie zależy jednak przede wszystkim od decyzji osób, które w danym momencie zarządzają zieloną przestrzenią. Zdefiniowanie jej roli, troska o przyrodę, ale i wybór małej architektury – to podstawowe zadania, które należy spełnić, aby park cieszył się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców czy turystów.

czytaj całość »
Słynne parki miejskie #3 - Łazienki Królewskie w Warszawie

Zespół pałacowo-ogrodowy Łazienki Królewskie w Warszawie to jeden z najbardziej znanych parków miejskich w Polsce i prawdziwa wizytówka stolicy. Zabytkowe obiekty, zadbana roślinność i przemyślany dobór małej architektury czynią z tego miejsca ważną atrakcją turystyczną, która daje wytchnienie także mieszkańcom stolicy.

czytaj całość »
Betonowe ozdoby do ogrodu i ich ponadczasowy charakter

Aranżacja przydomowego, firmowego czy restauracyjnego ogrodu zawsze stanowi poważne wyzwanie, choć sporym ułatwieniem jest dostępność różnorodnych ozdób elementów małej architektury. W tym wpisie pochylamy się nad jednym z ciekawszych punktów naszej oferty, za jaki uważamy ozdoby i rzeźby z wysokojakościowego betonu.

czytaj całość »
Slynne parki miejskie #2 Central Park w Nowym Jorku

Chociaż Nowy Jork kojarzy się przede wszystkim z setkami drapaczy chmur dominujących nad krajobrazem Manhattanu, jego wizytówką jest Central Park, czyli jeden z najsłynniejszych, a wręcz kultowych parków miejskich. Jego wyjątkowość kryje się nie tylko w lokalizacji i walorach przyrodniczych, ale również przemyślanym doborze elementów małej architektury.

czytaj całość »
Co warto wiedzieć o sklepie ArchitekturaParkowa

Na tym blogu regularnie opisujemy świat małej architektury parkowej. Jak wiesz, nasza firma specjalizuje się w sprzedaży wyselekcjonowanych produktów, które zmieniają oblicza parków, ogrodów, skwerów i innych miejsc w przestrzeni publicznej. Najwyższy czas dokonać krótkiej autoprezentacji, dzięki której dowiesz się, dlaczego warto wybrać nas jako dostawców ławek, słupków, koszy i innych elementów.

czytaj całość »
Słynne parki miejskie #1 - Hyde Park w Londynie

Dzisiejszym wpisem rozpoczynamy cykl poświęcony parkom miejskim, które z różnych względów uważamy za wyjątkowe i warte odwiedzenia. Część z nich to kultowe zakątki największych aglomeracji świata, inne wciąż nie zostały w pełni odkryte, poznane i docenione przez turystów. W każdym przypadku zwracamy uwagę nie tylko na walory historyczne i przyrodnicze, ale również architektoniczne. W pierwszej kolejności zapraszamy na spacer po londyńskim Hyde Parku.

czytaj całość »
Bezpieczeństwo w parkach i ogrodach

Projektując przestrzeń użyteczności publicznej na świeżym powietrzu, skupiasz się na estetyce czy funkcjonalności, lecz odpowiedzialność każe pamiętać także o innym aspekcie: bezpieczeństwie. Oferowane w naszym sklepie elementy małej architektury również (pośrednio lub bezpośrednio) wpływają na poziom ochrony osób korzystających z aranżowanych parków, ogrodów i innych miejsc.

czytaj całość »
Grille betonowe do ogrodu, parku i gastronomii

Charakterystyczny aromat unoszący się nad osiedlami czy ogródkami działkowymi świadczy o tym, że rozpoczął się sezon na grilla, a pogoda sprzyja spotkaniom na świeżym powietrzu. Miłośnicy kiełbasek, karkówek czy warzyw nierzadko decydują się inwestować w rozwiązana betonowe. Dowiedz się więcej na temat grilli dostępnych w ofercie naszego sklepu internetowego.

czytaj całość »
Czym kierować się podczas wyboru architektury parkowej?

Na pierwszy rzut oka – ot, zwykła ławka, donica z ładnymi kwiatami, stojak na rowery. Standard? Wciąż nie, dlatego należy docenić wszystkie ciekawie zaaranżowane parki, skwery czy leśne polany. Przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące ze świadomego, przemyślanego wyboru profesjonalnych rozwiązań, które zaliczają się do elementów małej architektury parkowej.

czytaj całość »
Czym kierować się podczas kupowania ławki parkowej?

Alejki, parki, lasy, ogrody – to niejedyne miejsca, które aranżuje się z myślą o wypoczynku i rekreacji. Wybór elementów małej architektury jest kluczowy dla spójności zarówno stylistycznej, jak i funkcjonalnej danej przestrzeni. W tym wpisie przyglądamy się jednemu z podstawowych artykułów naszego sklepu internetowego – ławce parkowej. Czym kierować się podczas jej kupowania?

czytaj całość »
Jak walczyć z problemem śmiecenia?

Jeśli zarządzasz obszarem użyteczności publicznej, zapewne pragniesz utrzymać go w maksymalnym porządku i czystości. Jak walczyć z problemem śmiecenia? Zakazy to nie wszystko. Dowiedz się więcej na temat przemyślanych inwestycji w elementy małej architektury.

czytaj całość »
Atrakcyjna zieleń ozdobą przestrzeni publicznej

Zieleń w przestrzeni miejskiej to nie tylko nobliwe, zabytkowe aleje drzew czy osiedlowe parki. Bardzo dużą rolę w budowaniu przyrodniczego oblicza zarówno małych miejscowości, jak i największych metropolii odgrywają kwietniki. Dowiedz się więcej na temat roślin, które ozdabiają ulice, a także donic, w których mogą być sadzone.

czytaj całość »
Tablice informacyjne – kryteria wyboru

Zarządzasz terenem użytku publicznego? A może Twoja firma posiada spore tereny, z których korzystają klienci? W obu przypadkach sprawdź ofertę naszego sklepu obejmującą nowoczesne i trwałe tablice informacyjne. Dowiedz się, co jest istotne przy ich wybieraniu, a przede wszystkim jakie korzyści wiążą się z ich zakupem.

czytaj całość »
Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
mobile: 506506427
biuro@architekturaparkowa.pl
fax (52) 379 94 50
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl