Sprzątanie po psie - architektura parkowa

Regulacje prawne


Posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale i szereg obowiązków. Niestety, wciąż nie jest to dla wszystkich oczywistością. Wiele osób nie dostrzega problemu w tym, że ich czworonogi wypróżniają się w miejscach publicznych. Psie odchody nie dość, że zaburzają estetykę przestrzeni, to jeszcze stanowią potencjalne źródło zarazków.


Ustawa z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach jednoznacznie reguluje obowiązek osoby, która wyprowadza psa na spacer. Tereny wspólne należy chronić przed zanieczyszczeniami, w tym zwierzęcymi odchodami. Maksymalna wysokość mandatu sięga aż 500 złotych, lecz to wciąż nie odstrasza przed lekceważeniem podstawowych, zdawałoby się, przepisów czy wręcz zasad współżycia społecznego.

 

Nowoczesne wyposażenie parków


Skoro same kary nie wystarczają, należy zacząć od innej strony. Prowadźmy kampanie i informujmy o konsekwencjach, z którymi wiąże się pozostawianie psich zanieczyszczeń w miejscach, gdzie bawią się dzieci. A te, jak wiadomo, w trakcie zabawy mogą mieć bezpośredni kontakt z tym, co pozostawiły po sobie czworonogi.


Od lat jednostki samorządowe inwestują w małą architekturę – ławki, stoły, stojaki, słupki i inne, estetyczne i funkcjonalne elementy. Warto więc umieścić na liście także specjalne kosze do wyrzucania psich odchodów. Nie dość, że ułatwiają segregację odpadów i utrzymywanie porządku wokół terenu zielonego, to jeszcze zachęcają do trzymania się obowiązujących przepisów.


Kosze mogą, a wręcz powinny być wyposażone w dodatkowe oznaczenia oraz specjalne dystrybutory do woreczków, do których można włożyć odchody. Nasz sklep internetowy – architekturaparkowa.pl – jest miejscem, w którym znajdziesz zarówno wspomniane kosze, jak i woreczki FIBI. Ich oxybiodegradowalny materiał foliowy jest wytrzymały, za to rozstaw otworów pasuje do wszystkich standardowo używanych stacji i dystrybutorów.


Warto zwrócić uwagę na jeszcze inny problem. Otóż niejednokrotnie zarządcy terenów zielonych rzeczywiście inwestują w specjalne kosze, jednak zapominają o wyposażaniu dystrybutorów w nowe woreczki. Jeżeli chcemy, aby elementy małej architektury spełniały swoje zadania, powinniśmy kontrolować ich stan i uzupełniać ewentualne braki.

 

Miejsca przyjazne dla wszystkich


Trudno przejść obojętnie obok roli, jaką w życiu wielu rodzin pełnią zwierzątka domowe. Dziś wejście z małym psem do galerii handlowej czy restauracji przestało szokować, a stało się wręcz standardem, któremu właściciele lokali starają się sprostać. Tym bardziej należy dbać o wspólne tereny zielone. Ułatwmy usuwanie nieczystości po psach, przypominając o tym obowiązku oraz inwestując w kosze, dystrybutory i woreczki. Praca u podstaw z czasem przyniesie oczekiwane
efekty.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl