Miejsca parkingowe - dlaczego warto korzystać z elementów małej architektury?

Jak wyznaczać miejsce parkingowe

Zarządcy terenów przeznaczonych do parkowania samochodów często zastanawiają się, jak oznaczać wybrane miejsca, by zachęcić kierowców do stawiania aut w precyzyjny sposób, pozwalający zmieścić więcej pojazdów obok siebie, a zarazem wprowadzić porządek i bezpieczeństwo.

Jeżeli teren jest kostkowany, warto zainwestować w dwa-trzy kolory nawierzchni, to częsta praktyka. Nawet na zwykłych płytach czy asfalcie można wytyczyć miejsca parkingowe farbą, by zasugerować np. klientowi sklepu najbardziej optymalną pozycję postoju auta.

Na niektórych parkingach firm czy instytucji stosuje się specjalne blokady, które pozwalają stawać na wybranych miejscach wyłącznie dyrektorom czy osobom uprawnionym. Czasami stawia się znaki z numerami rejestracyjnymi.

Słupki parkingowe – rozwiązanie bezpieczne i estetyczne

Trzeba pamiętać, że kierowcy pozostawiają samochody bardzo często w miejscach gęsto uczęszczanych, na przykład w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika i drogi rowerowej. To daje do myślenia i zachęca do skuteczniejszego oddzielenia obu stref.

Wygodnym, dość tanim rozwiązaniem jest inwestycja w słupki parkingowe. W sklepie architektura.pl posiadamy modele betonowe oraz metalowe, którym warto poświęcić uwagę w dalszej części wpisu. Słupki mogą być stawiane w bliższej lub dalszej odległości, ewentualnie być łączone łańcuchem dla jeszcze lepszej widoczności oraz estetyki. Bardzo ważne, by traktować je jako istotny element małej architektury, zadbać o spójność z pozostałym wyposażeniem danego miejsca, jak ławki, donice itp.

Zalety słupków parkingowych betonowych i metalowych

Być może zastanawiasz się, jak wybierać słupki parkingowe, co jest w tej kwestii najważniejsze. Wygląd odgrywa niebagatelne znaczenie. W przypadku wariantów betonowych można wybrać zarówno kształt (np. stożek, półwałek itd.), jak i rodzaj wykończenia (np. kamień rzeczny, grys granitowy). Z kolei w przypadku modeli metalowych materiał może zostać pokryty farbą, jeżeli będzie to oznaczało większą spójność i ładniejszą estetykę. W obu przypadkach na odbiór wizualny wpływa także ewentualne zastosowanie łączącego kolejne słupki łańcucha.

Przy zakupie warto pamiętać także o kwestii montażu. By słupek wytrzymał ewentualne uderzenie samochodu, musi być przytwierdzony do podłoża w profesjonalny sposób. Do ochrony przed standardowymi zagrożeniami rekomendujemy specjalne, metalowe pręty kotwiące, które załączamy w komplecie i podanej na stronie sklepu cenie słupków.

Omawiane przez nas zabezpieczenia przestrzeni parkingowych są tworzone po to, by okazały się wytrzymałe przez lata. Całoroczne działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych nie może być przyczyną zbyt szybkiej konieczności wymiany lub naprawy.

Skontaktuj się w sprawie szczegółów zlecenia i zaaranżuj optymalne miejsce do parkowania samochodów – bezpieczne dla innych uczestników ruchu drogowego!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl