Grysy, kamień rzeczny - materiały wykończeniowe małej architektury

Materiały zdobiące beton

Drewno czy metal można pomalować farbą o dowolnym kolorze z palety RAL, tymczasem na betonie dużo lepiej prezentują się delikatne „kamyczki”. Mówiąc precyzyjnie, to kamień rzeczny lub grys. Architektura Parkowa proponuje klientom indywidualną możliwość ozdobienia każdego produktu:

  • kamieniem rzecznym lub rzecznym barwionym na czerwono,

  • grysem granitowym, sjenitowym, białym lub biało-czarnym.

Dotyczy to przede wszystkim:

  • betonowych ławek parkowych (z oparciem i bez oparcia),

  • betonowych koszy i śmietników,

  • kwietników i donic (sześciokątnych, prostokątnych, łukowych, owalnych, okrągłych, kwadratowych),

  • betonowych słupków parkingowych,

  • stołów parkowo-rekreacyjnych,

  • grillów.

Kamień rzeczny

Jak sama nazwa wskazuje, kamień rzeczny to drobne kamienie wydobywane z rzek. Różnią się kształtem czy kolorą, razem tworząc różnorodną mozaikę. Kamyczki są myte, suszone i mieszane, aby spełniały wysokie wymagania względem estetyki. Oprócz standardowej mieszanki w Architekturze Parkowej możesz też wybrać pokrycie betonu z kamienia rzecznego barwionego na czerwono. Warto to zrobić, jeżeli końcowy efekt będzie spójny np. z pozostałymi elementami małej architektury czy kostką brukową.

Grys

Grys jest tworzywem otrzymywanym poprzez rozkruszanie skał na kilku-, kilkunasto- lub kilkudziesięciocentymetrowe drobinki. W przeciwieństwie do kamienia rzecznego wybór grysu jako ozdobnego wykończenia betonowych elementów gwarantuje bardziej jednostajną i spójną kolorystykę.

Wykańczając betonowe elementy za pomocą granitu, w Architekturze Parkowej stawiamy na mieszanki jednolicie białe lub biało-czarne. Do tego dajemy możliwość wyboru tworzywa powstającego z kruszenia sjenitu oraz granitu. Skały te różnią się zawartością kwarcu, gęstością oraz łatwością obróbki. Łączy je jednak wysoki poziom estetyczny uzyskanego produktu.

Jak wybrać wykończenie małej architektury z betonu?

Jeśli nie wiesz, czy zdecydować się na kamień rzeczny lub jeden z grysów, daj sobie trochę czasu. Zamówienie realizujemy specjalnie dla Ciebie. To Ty decydujesz np. na jaki kolor pomalować deski w ławkach parkowych. Analogicznie możesz wybrać rodzaj wykończenia dopiero przy składaniu zamówienia. Wcześniej zajmij się projektowaniem wybranej przestrzeni jako całości. Kolorystyka ma znaczenie niezależnie od tego, czy mówimy o parkach, ulicach, czy prywatnych ogrodach.

Niekiedy najlepszym wyborem jest pozostawienie surowego betonu – wówczas, gdy całość projektu jest minimalistyczna i nie wymaga dodatkowych ozdób. Najważniejsze to szukać spójności i sposobów na uwypuklenie wszystkich atutów danego miejsca. Inwestycja w małą architekturę to doskonała okazja, aby na nowo zdefiniować i uatrakcyjnić wybraną przestrzeń. Betonowe elementy mają wiele zalet, na czele z odpornością na działanie niekorzystnych czynników. Pamiętaj, że możesz pokryć je estetycznymi grysami lub kamieniami rzecznymi. Wybór należy do Ciebie!

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl