Dobry czas dla rowerów

W dobie głośnej dyskusji na temat ochrony środowiska oraz rosnących kosztach życia rower nieoczekiwanie stał się jednym z symboli zachodzących zmian. Gdy upowszechniły się samochody osobowe, rola tych jednośladów została znacznie zmarginalizowana. Jasne, w żadnej z ostatnich dekad nie brakowało pasjonatów jazdy na „góralach”, „składakach”, „kolażówkach” czy „holenderkach”, ale dopiero dziś można zaobserwować prawdziwy rowerowy boom.

Dla wielu osób dojazd na uczelnię czy do pracy na rowerze jest po prostu wygodniejszy niż autem czy komunikacją miejską. Po co stać w korkach? Po co pokonywać długie dystanse z przystanku? Można w tym samym czasie napędzać pojazd siłą swoich mięśni, dbając o zdrowy ruch na świeżym powietrzu.

Jazda na rowerze jest ponadto znacznie bardziej ekologiczna niż w samochodach osobowych czy komunikacji publicznej. Im więcej rowerzystów, tym mniejsze korki. Nie trzeba płacić za paliwo, a jedyny koszt to sam pojazd w momencie zakupu oraz jego serwisy, na przykład 1-2 razy w sezonie. Wybór estetycznych, wygodnych i bezpiecznych rowerów zarówno do jazdy po mieście, jak i poza nim jest ogromny. Prężnie rozwijają się także systemy rowerów, które wynajmuje się za pomocą aplikacji mobilnej i pozostawia w stacjach rozlokowanych w różnych punktach wybranej miejscowości.

Twórzmy dobrą przestrzeń dla rowerzystów

Sceptycy wszystkie powyższe argumenty skwitują tym, że Polska jest wciąż niedostosowana do potrzeb rowerzystów. W wielu miejscach brakuje bezpiecznych i komfortowych ścieżek rowerowych, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się pomimo dużego ruchu samochodów i pieszych dookoła. Istnieje też spore zapotrzebowanie na małą architekturę, która zwyczajnie ułatwia życie rowerzystom. Mowa między innymi o publicznych stacjach naprawczych oraz specjalnych stojakach, które można zamówić w naszym sklepie internetowym architekturaparkowa.pl.

Nasza oferta jest skierowana zarówno do osób odpowiedzialnych za zarządzanie przestrzenią publiczną w miastach i gminach, jak i przedsiębiorców, którzy chcą uatrakcyjnić swoje siedziby czy lokale handlowo-usługowe. Stojak na rower jest zachętą dla klienta do tego, aby nie przyjeżdżał samochodem, lecz wybrał zdrową, proekologiczną alternatywę. Stojaki są wykonywane zarówno z elementów metalowych, jak i betonowych. Ich wygląd może być spersonalizowany pod kątem konkretnej przestrzeni, na przykład kolorem farby.

Ważne, aby optymalnie dobrać liczbę stanowisk – przy nowoczesnych stojakach może parkować nawet kilkanaście rowerów. Oferta jest kierowana między innymi do sklepikarzy, rzemieślników, restauratorów czy urzędników. Warto wyjść naprzeciwko oczekiwaniom rowerzystów, którzy potrzebują specjalnych stanowisk szczególnie w takich miejscach, gdzie naprawdę nie ma jak inaczej zabezpieczyć pojazdu. O ile można wyobrazić sobie przyczepienie roweru do drzewa lub ogrodzenia, o tyle na przykład nie da się tego zrobić w centrum miasta czy przed murem kamienicy. To kwestia estetyki oraz świadomości przestrzennej.

Podsumowując – tak jak staramy się dbać o pieszych czy kierowców, tak pamiętajmy o rowerzystach, którzy na swoich pojazdach przemierzają miasta i wsie do pracy, domu czy szkoły.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl