Czym kierować się podczas wyboru architektury parkowej?

1. Funkcjonalność

Dobór małej architektury w bezpośredni sposób determinuje docelowe przeznaczenie wybranej przestrzeni – niezależnie czy myślimy w tym momencie o niewielkim, miejskim, zabytkowym placyku, czy rozległym parku, oddalonym od zabudowań, na popularnym szlaku turystycznym.

Gdy decydujesz się na zakup stojaków rowerowych, jest to zaproszenie do parkowania jednośladów dokładnie w tym miejscu, do przyjeżdżania w wolnych chwilach i pozostawiania pojazdów, by skorzystać z uroków okolicy.

Gdy inwestujesz w stoły parkowo-rekreacyjne albo grille, wprost zachęcasz do zorganizowania spotkania na świeżym powietrzu, w przestrzeni publicznej. Stwarzasz możliwość zagrania partyjki szachów, w ping-ponga albo piłkarzyki. Sugerujesz gościom, aby rozsiedli się przy stołach, wyjęli prowiant, odpoczęli w trakcie wycieczki rowerowej, spaceru czy weekendowej wycieczki za miasto.

Elementy małej architektury definiują otoczenie, dlatego są tak istotne.

 

2. Estetyka

Wygląd, stan ławek parkowych, stołów, a nawet śmietników czy słupków parkingowych jest równie ważny. Warto kierować się spójnością. Nasz sklep internetowy umożliwia zamawiania podobnych do siebie elementów małej architektury, z dominacją takich materiałów, jak:

  • drewno,

  • metal,

  • beton.

Każdy produkt da się spersonalizować pod względem koloru farby czy zdobienia grysowego itp. Dlatego nadaje się niepowtarzalny charakter parkom, ogrodom czy skwerom, pilnując spójności i ogólnej koncepcji zagospodarowania przestrzeni.

Architekci, projektanci i wszystkie osoby odpowiedzialne za aranżację przestrzeni publicznych dysponują niespotykanymi wcześniej możliwościami, aby uczynić wybraną okolicę piękną. Nawet jeżeli jeszcze przed chwilą był to całkowicie zaniedbany, dziki teren, bez funkcji i bez charakteru.

 

3. Porządek

Zarządcom terenów prywatnych i publicznych niewątpliwie zależy na porządku. Zakup elementów architektury parkowej zdecydowanie sprzyja zachowywaniu czystości naturalnego środowiska. Warto wspomnieć tu chociażby o:

  • koszach na śmieci,

  • koszach na psie odpady z dystrybutorami woreczków,

  • koszach do segregacji,

  • popielnicach.

 

4. Wizerunek

Estetyka, funkcjonalność, porządek... to wszystko składa się na ogólny obraz aranżowanej przestrzeni, na przykład parkowej. Czy stanie się ona dumą prywatnego właściciela, a może władz gminy lub miasta? Wiele zależy od doboru poszczególnych elementów małej architektury. Ta inwestycja wpływa na odbiór zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Od ławek po śmietniki, od tablic informacyjnych do krat pod drzewami – te wszystkie detale są zauważane okiem przechodnia i uwiecznianie na zdjęciach oraz filmach.

Podsumowując wszystkie korzyści wniosek może być tylko jeden – niezależnie od przyjętej koncepcji, sam fakt decydowania się na architekturę parkową jest już dużym plusem. To nowe życie i nowa perspektywa dla nawet kawałka zielonej przestrzeni, z której korzysta się w wartościowy sposób.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
mobile: 506506427
biuro@architekturaparkowa.pl
fax (52) 379 94 50
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Promocje
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
884,37 zł 798,27 zł 719,00 zł 649,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
359,16 zł 318,57 zł 292,00 zł 259,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
470,00 zł 404,67 zł 382,11 zł 329,00 zł
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
739,00 zł 678,96 zł 600,81 zł 552,00 zł
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
458,79 zł 399,75 zł 373,00 zł 325,00 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl