Czym kierować się podczas kupowania ławki parkowej?

Wymiary

Przede wszystkim, należy zastanowić się, jak jest wykorzystywana dana przestrzeń. Inaczej funkcjonuje park w centrum miasta, inaczej leśna polana, na którą docierają jedynie najaktywniejsi rowerzyści i pasjonaci wędrówek. W obu przypadkach warto zainwestować w ławki, ale przy ruchliwej ulicy powinno być ich więcej, powinno stwarzać się więcej miejsca dla użytkowników. Dlatego przeglądając dostępne w naszym sklepie produkty, należy dokładnie sprawdzać podstawowe informacje dotyczące wymiarów – wysokości, głębokości i szerokości, także w kontekście umiejscowienia.

Konstrukcja

Ławka ławce nierówna także jeśli chodzi o budowę. Przejrzyj asortyment sklepu lub... rozejrzyj się w trakcie spaceru. Są ławki z oparciem i bez, nie zawsze korzysta się też z podłokietników... Wiele zależy od ogólnego projektu przestrzeni, ponieważ oparcia są dość wyrazistym elementem, który może wpłynąć na odbiór wizualny całości.

Stylistyka

Niektóre ławki są stylizowane na retro, a przez swój klasyczny wygląd przypominają rozwiązania sprzed całych dekad. Inne, wprost przeciwnie, zaskakują nowoczesną konstrukcją i designerską odwagą w przełamywaniu schematów. By podjąć właściwą decyzję, należy rozważyć, w jakim stylu ma być cała przestrzeń. Z ławkami powinny korespondować śmietniki, stoły, donice czy inne elementy wyposażenia skweru, parku czy alejki.

Montaż

Inwestując w ławki parkowe, warto zapoznać się z informacjami na temat ich montażu, a także zabezpieczenia. Zarówno uszkodzenia mechaniczne, jak i działania natury mogą przyczynić się do dewastacji miejsca, którym zarządzasz. Dlatego koniecznie sprawdź, w jaki sposób ochronić konstrukcję przed ewentualnym przewróceniem. To kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa ludzi, którzy chcą przysiąść i odpocząć!

Materiał

W naszym sklepie wyróżniamy ławki parkowe:

  • żeliwne,

  • stalowe,

  • betonowe.

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje określone zalety. Chodzi o nie tylko o odbiór wizualny, ale również trwałość. Cieszy fakt, że stal oraz żeliwo można pomalować na dowolny kolor, z kolei beton ozdobić grysem czy kamieniem rzecznym. Personalizacja elementów małej architektury to podstawa poprawy ich estetyki.

Solidne materiały, jak wysokojakościowy beton, żeliwo i stal są dostosowane do zewnętrznego przeznaczenia. Przy odpowiednim zabezpieczeniu, regularne opady atmosferyczne czy inne czynniki pogodowe nie stanowią problemu. Do tego należy podkreślić znaczenie jakości oraz wyglądu drewnianych elementów, które świetnie pasują do każdego z wymienionych i stosowanych materiałów.

Cena

Koszt miejskiej ławki wynosi zwykle około kilkuset złotych, w niektórych przypadkach przekraczając granicę 1000 złotych. To ceny adekwatne do wartości stosowanych materiałów, a także designu. Nie można zapominać, jak ważną rolę pełnią te elementy architektury parkowej. Dają odpoczynek, skłaniają do rozmów i wychodzenia na świeże powietrze. W miastach wciąż jest ich za mało...

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl