Budowa, zastosowanie i zalety leżaków parkowych

Budowa leżaków parkowych


Leżaki parkowe różnią się rzecz jasna od standardowych leżaków, których wiele osób używa do odpoczynku na balkonie, w ogrodzie czy na plaży. To nie tyle składane krzesła, ile raczej ciężkie, solidne, wyprofilowane konstrukcje przymocowywane na stałe do podłoża. Dobór materiałów i projekt pozwalają wykorzystywać ten rodzaj konstrukcji na świeżym powietrzu bez obaw o zbyt szybkie zniszczenie.


W przypadku modeli dostępnych aktualnie w sklepie internetowym ArchitekturaParkowa.pl leżaki parkowe są wykonywane z:

  • blachy stalowej (np. 6 mm grubości),
  • deski ławkowej (np. 4 cm grubości).

Stal jest ocynkowana i malowana proszkowo, domyślnie na kolor czarny, ale klienci sklepu mogą spersonalizować zamówienie pod kątem konkretnej wizji zagospodarowania przestrzeni. Z kolei deski są wykonane z wytrzymałego drewna świerkowego i pokryte lakierem ochronnym.


Aby zamontować rozwiązanie, wystarczy przykręcić lub zabetonować w podłożu specjalne elementy kotwiące. Leżaki nie składają się, mogą mieć różne kształty i wymiary. W branży stosuje się także betonowe bazy, a drewniane elementy można zastępować innymi tworzywami o podobnych walorach. Jednym słowem – to coś więcej niż zwykła ławka parkowa, ponieważ kształt poszczególnych modeli zachęca do relaksu w wygodnej pozycji leżącej.

 

Zastosowanie – leżaki nie tylko do parku


Widok leżaków wykonanych z blachy i drewna (ale też betonu oraz tworzyw sztucznych) jest coraz powszechniejszy. Zastosowanie zależy jedynie od wyobraźni i planów klientów sklepów internetowych czy stacjonarnych.


Zgodnie ze swoją branżową nazwą leżaki parkowe świetnie sprawdzają się w parkach i lasach, wszędzie tam, gdzie pod gołym niebem tworzone są wydzielone strefy wypoczynkowe. Inna rzecz, że równie dobrze leżak spisuje się na prywatnej posesji, na przykład SPA, restauracji czy innego obiektu HoReCa. Mała architektura jest wykorzystywana podczas rewitalizacji miast czy budowy nowych osiedli mieszkaniowych. W miejscach, w których użytkownicy mają wypoczywać, warto pomyśleć o czymś więcej niż tylko o standardowych ławkach.

 

Zalety leżaków parkowych

  1. Trwałe wykonanie. Zastosowanie oraz zabezpieczenie wysokiej jakości blachy stalowej czy drewna gwarantuje, że sprzęt nie będzie podatny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Również ewentualne akty wandalizmu nie powinny zagrozić wytrzymałości i estetyce leżaków.
  2. Wygoda dla użytkowników. Rewitalizacja parku czy doposażenie otwartych przestrzeni zawsze ma na celu zwiększenie atrakcyjności miejsca. Jego zadanie polega na tym, aby przyciągać ludzi – dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów. A przecież spędzanie czasu na świeżym powietrzu powinno się kojarzyć przede wszystkim z wypoczynkiem. Dlatego warto stawiać na wygodne, komfortowe rozwiązania.
  3. Atrakcyjny design. Twórcy leżaków parkowych w równym stopniu biorą pod uwagę aspekty techniczne, jak i estetyczne. Inwestycja warta kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych musi przynosić widoczne efekty.

Zamawiając leżaki parkowe zwróć uwagę na:

  • cenę,
  • wymiary,
  • zastosowane materiały i techniki,
  • wygląd.
Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl