Bezpieczeństwo w parkach i ogrodach

Bezpieczeństwo na wiele sposobów

Gdy myśli się na przykład o bezpiecznym parku, zwykle ma się przed oczami:

  • patrole ochrony, policji lub straży miejskiej,

  • monitoring CCTV,

  • ogrodzenie,

  • hydranty przeciwpożarowe.

Tymczasem bezpieczeństwo jest znacznie szerszym pojęciem. To, w jakie elementy wyposażenia zainwestujesz, może mieć pośrednie, a nawet bezpośrednie przełożenie na ochronę zdrowia i życia użytkowników danej przestrzeni. Pora na kilka przykładów.

 

Tablice informacyjne

Zacznijmy od podstaw: informacji. Owszem, nie każdy czyta treści na tablicach stawianych na przykład przy wejściu do parku. To prawda, że zbyt długi regulamin nie zachęca do lektury. Dlatego tym bardziej warto przemyśleć inwestycję w takie tablice informacyjne, które będą chętniej oglądane, a zawarte na nich informacje pozwolą uniknąć groźnych sytuacji.

Czy wyobrażasz sobie na przykład, żeby zarządcy Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ostrzegali przed wejściem na szlaki o ryzyku zejścia lawiny lub spotkania z głodnym niedźwiedziem? A przecież nawet na terenie miejskiego, małego parku trzeba przestrzegać pewnych zasad, aby uniknąć pożaru czy wypadku.

 

Słupki parkingowe, stojaki rowerowe

Problemem wielu miejsc jest niedostateczne rozgraniczenie stref dla pieszych i kierowców. To jedna z przyczyn wypadków w pozornie bezpiecznych, spokojnych zakątkach. A przecież gdyby dane miejsce było odgraniczone od jezdni słupami parkingowymi i gdyby rowerzyści mieli gdzie parkować i nie musieli szukać innych miejsc na pozostawienie roweru, statystyka kolizji czy poważniejszych w skutkach wypadków byłaby lepsza.

 

Kosze i akcesoria na psie odchody

Czy psie odchody mogą stanowić zagrożenie? Pamiętaj, że przepisy wymuszające na właścicielach sprzątanie po swoich pupilach nie zostały wprowadzone w celu chronienia czystości podeszwy butów. Chodzi o to, żeby ograniczyć ryzyko bezpośredniego kontaktu ludzi (przede wszystkim małych dzieci bawiących się na ziemi) z zarazkami groźnymi dla zdrowia. Jeżeli więc ułatwiamy sprzątanie po psach, przyczyniamy się do zwiększania bezpieczeństwa osób, które wolne chwile spędzają na świeżym powietrzu.

 

Ławki i stoły

Życie pisze różne scenariusze, czasami nawet najmniej prawdopodobne. W przykładowym parku mogą spacerować osoby schorowane lub w podeszłym wieku. A co, gdyby nie miały gdzie usiąść i odpocząć na wypadek gorszego samopoczucia? Dopóki jesteśmy zdrowi, nie dostrzegamy, jak bardzo elementy małej architektury są potrzebne ludziom starszym lub pozbawionym sił. Dlatego tworząc jak największą liczb miejsc, w których po prostu można odpocząć, chroni się zdrowie tych, na którym nam bardzo zależy. Poza tym zaaranżowane strefy relaksu przyciągają więcej osób, a w danym miejscu jest bezpieczniej, jeśli okolica staje się ruchliwa, uczęszczana i zagospodarowana.

 

To nie wszystkie pozytywne skutki inwestycji w elementy małej architektury, ale z pewnością warto wziąć je pod uwagę w trakcie projektowania lub składania zamówień w naszym sklepie online.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
mobile: 506506427
biuro@architekturaparkowa.pl
fax (52) 379 94 50
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Promocje
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA (beton architektoniczny)
884,37 zł 798,27 zł 719,00 zł 649,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 2 (ławki stalowe)
359,16 zł 318,57 zł 292,00 zł 259,00 zł
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
ŁAWKA PARKOWA STALOWA NR 3 (ławki stalowe)
470,00 zł 404,67 zł 382,11 zł 329,00 zł
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
Ławka parkowa ROMA bez oparcia (beton architektoniczny)
739,00 zł 678,96 zł 600,81 zł 552,00 zł
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
KOSZ PARKOWY NA ŚMIECI WILNO (kosze miejskie)
458,79 zł 399,75 zł 373,00 zł 325,00 zł
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl