Betonowe ozdoby do ogrodu i ich ponadczasowy charakter

Zatrzymaj czas, chwytaj dzień

Podróże po Polsce i Europie kojarzą się ze zwiedzaniem świątyń, muzeów czy nowoczesnych obiektów architektonicznych. Wyjątkową przyjemność stanowi jeszcze jeden sposób spędzania czasu: spacery po zabytkowych parkach i ogrodach.

Pierwszym z brzegu przykładem może być ogród za Pałacem Pittich we Florencji. Choć wewnątrz renesansowego budynku znajduje się mnóstwo wartościowych, historycznych obrazów i innych dzieł sztuki, przechodząc między zielone alejki, czas przestaje mieć znaczenie. Spacerujemy, co rusz natrafiając na zabytkowe rzeźby czy fontanny. Nie zastanawiamy się, ile lat mają dokładnie, jak długo tu stoją. Wydaje się, że to po prostu równie naturalny element otoczenia, jak krzewy i drzewa. W tak harmonijnej przestrzeni można prawdziwie odpoczywać i odrywać się od codziennych trosk.

Do podobnego efektu można i warto dążyć we własnych ogrodach, rzecz jasna na nieco mniejszą skalę, przy zachowaniu proporcji. Choć wiele osób decyduje się na bardzo nowoczesne aranżacje działki, można postawić też na klasykę: zaaranżować niewielką fontannę albo ustawić wzdłuż alejki małe, stylizowane rzeźby. Po co? Choćby w celu uzyskania ponadczasowego efektu wizualnego. Zamiana ogrodu w harmonijne miejsce, w którym standardowe postrzeganie upływającego (bardzo szybko!) czasu nie zaburza wewnętrznego spokoju, pozwala na odetchnięcie pełną piersią.

 

Aranżacje z wykorzystaniem betonu

Aktualna oferta w sklepie internetowym architekturaparkowa.pl w kategorii „Architektura ogrodowa” obejmuje przede wszystkim:

  • rzeźby i figurki,

  • studzienki i fontanny.

Jeśli chodzi o rzeźby, są to między innymi takie wzory jak:

  • amor,

  • chłopiec,

  • dziewczynka,

  • Dawid (inspiracja XVI-wieczną rzeźbą Michała Anioła),

  • lew,

  • pies.

Jednym zdaniem, są to absolutnie klasyczne motywy wykorzystywane w stylizowanych ogrodach od setek lat. Wykonanie nowocześnie, estetycznie i trwale, w atrakcyjnej cenie około 300-900 złotych) za sztukę.

Same studzienki i fontanny również stwarzają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, ponieważ są dostępne w różnych wariantach, między innymi wielopoziomowych czy z dyszami. Wodny element w ogrodzie bardzo pozytywnie wpływa na odbiór wizualny, a na dodatek wprowadza naturalną harmonię i skłania do jeszcze częstszego odwiedzania zielonych zakątków wokół domu, firmy czy restauracji. Koszt waha się tu w przedziale kilku tysięcy złotych, należy również zainwestować w odpowiednie przyłącze wody i małą instalację odpowiadającą za prawidłowe funkcjonowanie fontanny.

 

Nie tylko ozdoby, czyli doradzamy różnorodność

Przydomowy ogródek „zastawiony” wieloma rzeźbami i innymi ozdobami wydaje się przesadną stylizacją, jeżeli nie uwzględnimy innych funkcji tej przestrzeni. Jedno to wygląd i nastrój, a drugie – funkcjonalność. Dlatego traktuj ozdoby jako swoistą „wisienkę na torcie”, pamiętając o inwestowaniu także w ławki, stoły, leżaki, grille czy inne elementy małej architektury, dzięki którym ogród staje się miejscem przyjaznym do spędzania wolnych chwil. W naszym sklepie znajdziesz wiele produktów, które łączą estetykę z funkcjonalnością. I do tego warto dążyć!

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl