Atrakcyjna zieleń ozdobą przestrzeni publicznej

Trójmiasto, Bydgoszcz czy Poznań, ale również mniejsze ośrodki, jak Nowy Sącz czy Piła, nie wspominając o wielu turystycznych kurortach w górach czy nad morzem, są doceniane za wkomponowanie roślin w krajobraz przestrzeni, która jest wspólną własnością wszystkich obywateli.

Zaniedbane, dzikie skwery lub zachwycające kolorystyką kwietniki – wybór jest oczywisty. Nawet niewielkie gminy dostrzegają, jak wiele w odbiorze poszczególnych wsi zmienia estetycznie zagospodarowana przestrzeń. Zwłaszcza że utrzymanie takiej atrakcji nie należy do najdroższych.

Niektóre miasta przeznaczają naprawdę spore środki, aby zaaranżować kwiatowe zakątki na terenie osiedli, nie tylko w centralnych dzielnicach. To znakomita decyzja, biorąc pod uwagę korzyści wizerunkowe. Z jednej strony buduje się lokalną tożsamość, a z drugiej – zielone oblicze w oczach turystów, którzy chętnie fotografują się na tle kolorowych skwerów czy zapamiętują je i opowiadają o nich po powrocie w rodzinne strony.


Rośliny warte polecenia


Choć dużą popularnością cieszą się tzw. miejskie łąki, ze swej istoty możliwie dzikie i naturalne, bardzo docenia się miejsca, w które zainwestowano pieniądze, czas i energię. Niektóre rośliny wystarczy posadzić w ziemi, inne należy umieszczać w specjalnych kwietnikach i donicach zewnętrznych.


Doskonałym wyborem są rośliny wieloletnie, byliny. Do najczęściej polecanych gatunków należą między innymi miskant chiński, funkia, turzyca, runianka japońska, zawilec chiński, kocimiętka, persikaria, rozchodnik czy przywrotnik ostroklapowy. Tego typu rośliny nadają się do uprawy nawet w centrach miast, gdzie są narażone na szereg niekorzystnych czynników, a mimo to stają się – m.in. dzięki optymalnej pielęgnacji – ozdobą na lata.


Warto również inwestować w sezonowe kwiaty, wykorzystując ulotne piękno kwietników w najbardziej uczęszczanych zakątkach miasta lub mniejszej miejscowości. Wybór roślin opłaca się konsultować ze specjalistami w dziedzinie ogrodnictwa i architektury przestrzennej.


Donice i kwietniki – inwestycja w solidne rozwiązania


W sklepie internetowym architekturaparkowa.pl są dostępne dziesiątki donic zewnętrznych o najróżniejszych kształtach: prostokątne, kwadratowe, okrągłe, sześciokątne, łukowe czy owalne. Wykonanie z trwałego betonu gwarantuje niezbędną odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne, na przykład warunki pogodowe przez cały rok czy potencjalne uszkodzenia mechaniczne.


Atrakcyjne wizualnie, profesjonalne elementy architektury krajobrazu dostępne w naszym sklepie można spersonalizować pod kątem konkretnego zamówienia. Dodatek w postaci drewnianych listew w wybranych wariantach to nie wszystko. Surowa powierzchnia betonowa jest ozdobiona wykończeniem z kamienia rzecznego lub grysu o preferowanej kolorystyce. Wystarczy zainwestować w dobry projekt, odpowiednie rośliny oraz dostosowane do nich donice. I wybrany skwer nabiera nowego, kwiatowego oblicza!

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl