Ławki parkowe żeliwne

Ławki żeliwne

Istotnym elementem uzupełniającym każdego osiedla, trawnika, czy deptaka są ławki parkowe pozwalające na chwilę odpoczynku. Nazywane ławkami ogrodowymi, ławkami parkowymi, ławkami miejskimi wszystkie mają za zadanie pozwolić na chwilę odpoczynku, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów bezpieczeństwa i maksymalnej trwałości pozwalającej na użytkowanie ławek przez wiele lat. Od lat najpopularniejsze są ławki parkowe oparte o konstrukcję z odlewów żeliwnych. Dwie ciężkie nogi ławki połączone są pięcioma, lub sześcioma deskami z odpowiednio przygotowanego drewna. Konstrukcja ławki jest stabilna, niezadowna i na lata. Żeliwo to stop węgla z żelazem używany do produkcji ciężkich, stabilnych elementów konstrukcyjnych w tym ławek parkowych. W ocenie jakości należy się kierować metodą wytwarzania - odlewy  ławek formowane maszynowo cechują się powtarzalnym, równym kształtem i gwarantują, że każdy z dziesiatek, lub setek kolejnych odlewów ławki będzie posiadał takie same wymiary.  Odlewy ławek parkowych formowane ręcznie to każdorazowo unikalny kształt detalu . Do produkcji ławek najczęściej używane są sosna lub świerk, jednak należy pamiętać, że są to gatunki iglaste posiadające przewody żywiczne i pod wpływem wyższej temperatury oraz ekspozycji słonecznej mogą uwalniać żywicę. Ważne jest żeby drewno na ławki parkowe zostało poddane odpowiedniej obróbce, zaimpregnowane, a dopiero później pomalowane na docelowy kolor.Ławki żeliwne powinny mieć w stopkach odlewów nawiercone, lub odlane otwory pozwalające na ich zamocowanie do podłoża. Często przed montażem takich ławek stosuje się specjalne wybetonowania pozwalające na ich trwałe zamontowanie i zabezpieczenie przed przenoszeniem w inne miejsce.

Ławki stalowe

W wielu przypadkach kluczowym kryterium zakupu ławek parkowych jest ich cena. Warto wówczas przemyśleć zakup ławek parkowych na stelażach stalowych - to profile metalowe zabezpieczone farbą proszkową. Ławki parkowe stalowe są lżejsze od żeliwnych, ale również posiadają możliwość montażu do podłoża.

Wszystkie oferowane przez nas ławki parkowe i akcesoria do wyposażenia przestrzeni publicznej produkowane są w Polsce z wysokiej jakości komponentów. Regularnie dostarczamy ławki parkowe do gmin i jednostek samorządowych wyposażających miejskie parki i deptaki.
Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl