Figury dekoracyjne w ogrodzie - hit czy kit?

Urządzenie przydomowego ogrodu wcale nie jest zadaniem łatwym. Wymaga wiele wysiłku i pochłania sporo czasu. Zaaranżowanie zielonej przestrzeni oznacza także pewne koszty finansowe. Warto więc dobrze to przemyśleć. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się ogrodowe figury dekoracyjne. Są to elementy, obok których trudno jest przejść obojętnie. Uznać należy je za hit, a może jednak są nieco kiczowate?

Czy warto zdecydować się na figurki ogrodowe?

Ogród powinien być swego rodzaju azylem. Dlatego jego aranżacja musi być naprawdę dobrze przemyślana. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się w tym przypadku na figury dekoracyjne. Sporo ciekawych propozycji znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czy figurki ogrodowe nadal są modne? Moda nie jest tutaj najważniejsza. Każdy powinien ustawić w ogrodzie to, na co ma ochotę. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Figury dekoracyjne mają różnorodne kształty i rozmiary. Produkowane są z wielu materiałów, ale prym wiedzie zdecydowanie beton. Każdy napewno znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie. Sporą popularnością cieszą się od lat np. figury, które są inspirowane najsłynniejszymi rzeźbami świata. Nie jest to jednak jedyne dostępne rozwiązanie. 

Jakie figury dekoracyjne warto wybrać do ogrodu?

Figurki ogrodowe to dekoracja, która sprawdzi się w każdym ogrodzie. Jej największym atutem jest to, że może zdobić przestrzeń przez cały rok. Pod tym względem figury sprawdzają się lepiej niż rośliny ozdobne, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Trzeba jednak wybrać odpowiedni rodzaj ozdoby. Ma to być okazała figura ogrodowa, którą widać z daleka, a może nieco mniejsza dekoracja, która nie rzuca się zbyt mocno w oczy?

Bardzo duże znaczenie ma oczywiście materiał wykonania figur dekoracyjnych. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Za najbardziej trwałe nie bez powodu uważane są dekoracje z kamienia i betonu. Są one również dość ciężkie, co sprawić może sporo problemów na etapie ich transportu. Pod względem kolorystyki są neutralne i świetnie komponują się z zielenią. Nie są trudne do utrzymania w czystości, ale od czasu do czasu warto je przetrzeć w celu usunięcia większych zanieczyszczeń. 

Figurki ogrodowe nie muszą być kiczowate!

Wielkość figury ogrodowej czy materiał jej wykonania to oczywiście nie wszystko. Bardzo istotna jest forma rzeźby. Trzeba ją w odpowiedni sposób wkomponować do danej przestrzeni.

Oczywiście popularne przez lata krasnale gipsowe nie są już jedynym rozwiązaniem. Do wyboru są o wiele bardziej stylowe figurki ogrodowe. Wiele z nich nawiązuje swoim wzornictwem do antycznych form. Sporą popularnością cieszą się także dekoracje przedstawiające zwierzęta np. lwy. 

Figury dekoracyjne mogą być oczywiście kolorowe, ale te raczej nie sprawdzają się w większych ogrodach. O wiele lepszym wyborem są tutaj figury w kolorze beżowym, szarym czy brązowym. Barwy te pasują bowiem do roślinności. 

W jakim miejscu warto postawić figury dekoracyjne?

Gdzie figurki ogrodowe prezentować się będą najlepiej? Pole do popisu jest tutaj naprawdę szerokie i sporo zależy od indywidualnych upodobań właściciela ogrodu. Trzeba jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Duża, okazała rzeźba raczej nie sprawdzi się w małym ogrodzie czy ustawiona na rabacie kwiatowej. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem będą wspomniane już krasnale. Poważniejsze figury np. nawiązujące do stylistyki antycznej ustawione powinny być w ogrodach dużych, zielonych. 

Kluczem do sukcesu jest dobór figury odpowiednio do stylistyki, w której utrzymany jest ogród. W przypadku stylu wiejskiego sprawdzą się rzeźby nawiązujące do natury. Aranżacje rustykalne świetnie uzupełnią kamienne aniołki. Nie należy nigdy ze sobą mieszać rzeźb o różnej kolorystyce i kształtach. To wprowadzić może bowiem do ogrodu wrażenie chaosu, bałaganu. Figury dekoracyjne postawić można na ziemi, na kamieniu czy murku.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl