Aranżacja przestrzeni przed domem - czym należy się w tym przypadku kierować?

Ładnie urządzona przestrzeń przed domem podkreśla jego urok i cechy architektoniczne, a przy okazji może nawet podnieść wartość danej nieruchomości. Oczywiście stworzenie ładnego ogrodu wymaga czasu i energii, ale można w tym przypadku uzyskać naprawdę dobry efekt. Jak powinna zatem wyglądać aranżacja przestrzeni przed domem?

Aranżacja przestrzeni przed domem - czym się zainspirować?

Na pewno jednym z najprostszych sposobów na stworzenie ciekawej aranżacji przestrzeni przed domem jest wykorzystanie do tego celu kolorowych kwiatów. Mieszanka jednorocznych i wieloletnich roślin posadzonych w efektownych donicach z pewnością ożywi wnętrze do budynku. Hortensje czy petunie dodadzą aranżacji koloru, a rośliny zimozielone będą się świetnie prezentować przez cały rok. Można też kilka skrzynek ustawić na parapetach, aby cała kompozycja była jeszcze bardziej ciekawa.

Donice można dowolnie przesuwać, zmieniając od czasu do czasu aranżację przestrzeni przed domem. W większych modelach świetnie wyglądać będą także miniaturowe drzewka czy krzewy. Możliwości jest naprawdę sporo. W ten sposób można zmieniać aranżację niezależnie od aktualnej pory roku czy mody. Kwiaty w doniczkach jako dekoracja to także świetne rozwiązanie w przypadku budynków wystawionych na sprzedaż. 

Miniaturowa fontanna przed domem - czy to dobry pomysł?

Wiele osób myśli, że nie ma przed swoim domem odpowiedniej ilości miejsca na fontannę, ale przy odrobinie kreatywności taki element zmieści się niemal wszędzie. Wykorzystać w tym przypadku można nawet kącik powstały między drzwiami wejściowymi a inna ściana budynku. To świetny wybór, gdy zakątki są zacienione. Wówczas posadzone tam rośliny mogłyby mieć problem z prawidłowym wzrostem. Tymczasem fontanna wydawać będzie kojące dźwięki i z pewnością nada charakteru aranżacji przestrzeni przed domem. 

Efektowne donice betonowe przed domem - tak czy nie?

Donice betonowe to świetny wybór podczas tworzenia aranżacji przestrzeni przed dom. Są efektowne wizualnie i bardzo wytrzymałe. Posadzić w nich można różnego rodzaju rośliny, tworząc ciekawe kompozycje. 

Najprostsze w uprawie są oczywiście sukulenty. Nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji i nie trzeba ich często podlewać. Mogą mieć różne formy i kształty. Bywają niezwykle oryginalne. Do wyboru są tutaj agawy, rojniki, aloesy, grubosze czy eszewerie. To rośliny idealne do posadzenia przed domem. Świetnie rosną w donicach, bo mają płytki system korzeniowy. Na zimę takie donice zaleca się jednak przenieść w cieplejsze miejsce, aby uchronić sukulenty przed mrozem. 

Czy warto ustawić w swoim ogrodzie rzeźby?

Ustawione przed domem figury ogrodowe mogą nadać posesji wyjątkowego charakteru. Mogą być to np. egzotyczne zwierzęta czy posągi greckich bogów. Trend ten ma całkiem sporo zwolenników. 

Bardzo dobrze na co dzień sprawdzają się betonowe rzeźby ogrodowe. Oczywiście dotyczy to elementów wykonanych z wysokiej klasy cementu. Takie rzeźby są piękne i wytrzymałe zarazem. Można je myć np. myjką pod wysokim ciśnieniem czy piaskować. Poza tym beton jest odporny na działanie chemikaliów. Można więc z niego z łatwością usunąć grzyby i narośla, podobnie zresztą jak ze zwykłej kostki brukowej. 

Aranżacja przestrzeni przed domem - o czym warto jeszcze pamiętać?

O czym trzeba pamiętać, tworząc aranżację przestrzeni przed domem? Na pewno spore znaczenie ma zastosowane oświetlenie. Ogrodowe lampy sprawią, że ogródek pięknie prezentować się będzie także po zapadnięciu zmroku. Światło podkreśli rzeźby czy fontanny, a przy okazji pozwoli domownikom bezpiecznie trafić do środka budynku. 

Oczywiście przed domem znaleźć się też mogą kosze na śmieci i inne elementy, które wcale nie muszą prezentować się mało estetycznie. Wystarczy je umiejętnie ukryć wśród roślinności czy zainwestować w produkty ładnie wykonane np. betonowe.

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowe "OLIMP"
Honorata Majkusiak
mobile: 506506421
sklep@architekturaparkowa.pl
biuro@architekturaparkowa.pl
ul. Garbarska 6/3
64-200 Wolsztyn
Województwo: Wielkopolskie

Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl